Mám magisterské tituly v oborech Udržitelný rozvoj (Praha) a Sociální antropologie, Audiovizuální etnografie (Tallinn). S projektem zaměřeným na sociokulturní důsledky nedostatku vody v Jordánsku Living Water v současnosti dokončuje doktorát na univerzitě v Bernu. Jako filmař představuji své nejnovější filmy Solaris (2015) a V ďáblově zahradě (2018) na konferencích a filmových festivalech v Evropě i v zahraničí.

Jako spoluzakladatel studia Anthropictures jsem dokončil řadu projektů aplikovaného výzkumu v Srbsku, Peru, Estonsku a České republice. Komunitní praxi dále v posledních letech rozšiřuji o roli kurátora filmového programu EthnoKino v Bernu a organizátora sympozia Proč svět potřebuje antropologii při Evropské asociaci sociální antropologie (EASA).

Nic mě nedokáže k angažovanému multimediálnímu výzkumu motivovat více než sebevražedné záškuby pozdní kapitalistické modernity.

Oblasti zájmu: vizuální antropologie, urbánní antropologie, environmentální antropologie, kritická teorie, komunitní rozvoj, sociální nerovnost, experimentální film, Antropocén

Academia: PavelBorecky

Kontakt: pavel(at)anthropictures.cz

Realizované projekty

Living Water (Žít vodu)

Symbiont

Carte Blanche Middle East

Plánuj Letnou

Lokální komunitní koordinace

Nábřeží žije: Pragokres

Nábřeží žije: Místní plánovací setkání

AnthroPOP 

Veřejné projednání – park Vidlák

Social Impact Award 2013

Komunitní monitoring pro Prahu 14

Operace P14